Alex Kava – Przedsmak zła – rozdziały 1-6

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Collins miałam okazję zapoznać się przedpremierowo z pierwszymi sześcioma rozdziałami nowości autorstwa Alex Kavy „Przedsmak zła”. I muszę przyznać, że jestem po ich lekturze jestem bardziej niż niecierpliwa, żeby przeczytać książkę w całości. Na początku poznajemy myśliwego, drapieżnika polującego na dość nietypową ofiarę. Następnie przenosimy się w czasie o dwa tygodnie do przodu i wraz z agentką FBI Maggie O’Dell bierzemy udział w autopsji ofiary mordercy z lasu. Na to, że nie była to śmierć przypadkowa wskazuje strzała w włókna węglowego, której część nadal tkwi w łydce kobiety. Jednak tym, co przede wszystkim zwraca uwagę, jest odcięty już po śmierci duży palec u lewej nogi. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to typowy zabójca. Ani, że zamierza poprzestać wyłącznie na tym jednym zabójstwie.

Agentka O’Dell z pewnością nie jest osobą przeciętną. Chciała skończyć medycynę, lecz stwierdziła, że lepiej czuje się w towarzystwie zmarłych niż żywych. Do tego posiada dyplom z psychologii. Swojej pracy oddaje się z ogromnym zaangażowaniem. Można właściwie powiedzieć, że jest w nią zbyt zaangażowana. Ale z drugiej strony ma świadomość, że jej umiejętności pomagają w ujęciu przestępców do tej pory nieuchwytnych. Że to dzięki niej kolejne osoby nie padają ich ofiarą. Jej analityczny umysł potrafi precyzyjnie stworzyć profil psychologiczny sprawcy, mimo tego, że agentka nigdy dotąd nie była na żadnym miejscu zbrodni. Wszystkie informacje, którymi dysponuje to zdjęcia, raporty i policyjne notatki. Dlatego też dziwi się, kiedy jeden z jej kolegów nie tylko zabiera ją na autopsję, lecz później także na spotkanie ze swoim partnerem w celu omówienia ewentualnych wniosków wyciągniętych ze wstępnych oględzin.

Narracja prowadzona raz z punktu widzenia mordercy, raz agentki FBI zapowiada dużą dawkę emocji. Z pewnością po tych pierwszych rozdziałach mogę powiedzieć, że sprawa z jaką przyjdzie się zmierzyć Maggie O’Dell, nie będzie prosta do rozwiązania. Morderca został przedstawiony jako osoba bardzo inteligentna, skoncentrowana na tym, co robi, a przede wszystkim doskonale przygotowana. Dodatkowo to, co robi sprawia mu niewątpliwą przyjemność. Naprzeciw niego staje kobieta, którą również cechuje upór i nieprzeciętna inteligencja. Widać, że będzie to pojedynek dwojga równych sobie partnerów. Cieszę się, że premiera już za kilka dni i że będę mogła dowiedzieć się, jak się to wszystko skończy. Jeśli tak jak ja nie możecie się doczekać premiery, zapraszam na stronę http://www.alex-kava.pl/. Można tu zamówić przedpremierowo książkę „Przedsmak zła” w fanowskich zestawach. Zachęcam!

Dodaj komentarz