Alex Kava – Przedsmak zła – zapowiedź

Już za tydzień, dokładnie 14 marca, swoją premierę będzie miała książka „Przedsmak zła”. Nowa powieść Alex Kavy stanowi prequel pierwszej części serii z Maggie O’Dell, czyli „Dotyku zła”. Bohaterką tego cyklu książek jest agentka specjalna FBI, której zadaniem jest tworzenie profili psychologicznych morderców. Jako specjalistka w swojej dziedzinie zajmuje się sprawami seryjnych morderców. Często zmaga się nie tylko z upływającym czasem i wyprzedzającymi ją wciąż o krok planami mordercy. Już nie raz zdarzało się, że zostawała w nie wplątana i sama stawała się kolejną ofiarą na celowniku tego, którego ścigała.
Do tej pory w ramach cyklu z agentką Maggie O’Dell ukazało się 11 tomów:
„Dotyk zła”
„W ułamku sekundy”
„Łowca dusz”
„Granice szaleństwa”
„Zło konieczne”
„Zabójczy wirus”
„Czarny Piątek”
„Kolekcjoner”
„Śmiertelne napięcie”
„Płomienie śmierci”
„Ostateczny cel”

„Przedsmak zła” opisuje pierwszą sprawę, którą Maggie prowadziła w terenie. Jak do tej pory, wszystkie miejsca zbrodni oglądała jedynie na zdjęciach dostarczonych jej przez techników. Analizę i ustalanie profilu seryjnego mordercy robiła siedząc przy swoim biurku. Lecz ten przestępca jest inny, wymaga więc innych metod działania. Po raz pierwszy więc Maggie ma okazję zobaczyć na własne oczy miejsce zbrodni, a to konkretne wydaje się być dość przerażające. Bardzo szybko okazuje się jednak, że nieprzyjemne widoki, to najmniejszy z problemów młodej agentki FBI. W pewnym momencie morderca zmienia nagle swój ustalony sposób działania. Jak się okazuje, postanowił, że Maggie ma wziąć udział w jego makabrycznej grze. Wygrywa w niej ten, to pierwszy dopadnie przeciwnika.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Collins mam okazję zrecenzować ten świetnie zapowiadający się kryminał. Jestem właśnie w trakcie czytania pierwszych sześciu rozdziałów, a wpis o wrażeniach z lektury ukaże się w ciągu kilku najbliższych dni na blogu. Tych, którzy nie mogą się już doczekać i chcieliby zamówić egzemplarz książki w przedsprzedaży zapraszam do odwiedzenia strony http://www.alex-kava.pl/. Tam znajdziecie informacje o książce, a także uzyskacie możliwości zakupu specjalnych premierowych zestawów. Recenzja całości „Przedsmaku zła” już wkrótce, więc bądźcie na bieżąco!

Dodaj komentarz