Coś pożyczonego – zła przyjaciółka

Coś nowego, coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego… Tę wyliczankę zna każda kobieta. Czy można pożyczyć sobie narzeczonego przyjaciółki? I to tuż przed ślubem? Mocno trzymająca się zasad Rachel właśnie złamała wszystkie te, które zawsze uznawała za najważniejsze. To co stało się pomiędzy nią a Deksem jest nie do przyjęcia. Problem w tym, że Rachel chyba właśnie się w nim zakochała…

Rachel i Darcy są przyjaciółkami od zawsze. Od zawsze też między sobą rywalizują, choć same nie zdają sobie z tego sprawy. Ta pierwsza poświęciła się przyjaciółce bez reszty. Przyzwyczaiła się do życia w cieniu pięknej i przebojowej Darcy. Która z kolei uważa, że to jej się wszystko należy i nigdy nie ogląda się na potrzeby czy uczucia innych. Dopiero kiedy Rachel spędza noc z narzeczonym przyjaciółki, przekonuje się, że Darcy da się zrzucić z piedestału. I że to ona właśnie jest zdolna, by to zrobić.

Jednak ta zdrada, której się dopuściła, nie daje jej spokoju. Wciąż targana wyrzutami sumienia, próbuje odsunąć się od miłości swojego życia, którą nagle odnalazła w przyszłym mężu swojej przyjaciółki z dzieciństwa. Jej wybór ogranicza się do dwóch opcji: miłość lub przyjaźń. Nie tu żadnych półśrodków; musi zdecydować się na coś i to szybko. Z jednej strony sama czuje się źle z tym, co zrobiła, a z drugiej ma świadomość tego, że jej przyjaciółka także nie jest uczciwa wobec swojego narzeczonego. Związana oddaniem przyjaciółce znajduje się w sytuacji patowej, pozornie bez wyjścia. Lecz może jednak odnajdzie swoje szczęście?

„Coś pożyczonego” to na pierwszy rzut oka książka, która stanowi jedynie miłe oderwanie się od codziennych problemów. Ot, czytadło, które nieco rozśmieszy i nieco ogłupi. Podczas lektury okazuje się jednak, że choć sam problem jest przedstawiony w dość banalny sposób, jako taka typowa amerykańska opowieść, to złożoność relacji, które łączą bohaterów zasługuje na duże uznanie. Ogólnie książka napisana jest stylem lekkim i przyjemnym w lekturze. Jednocześnie zmuszając czytelnika do oceny zachowania zarówno Rachel, jak i Darcy. Nie da się przeczytać tej pozycji obojętnie, nie zastanawiając się co jest w tej sytuacji prawidłowe i co my same byśmy w tej sytuacji zrobiły. Idealna propozycja dla pań. Polecam gorąco. : )

Zapatrzyć się można tutaj.

Dodaj komentarz