Księżniczka wampirów – księżniczka-krwiopijczyni

Solange to zwykła młoda dziewczyna. Mieszka wraz ze swoją rodziną w domu na uboczu, ma przyjaciółkę od serca, Lucy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Solange pochodzi z bardzo starego i możnego rodu… wampirów. I nie są to wampiry przemienione, każde z nich, gdy przychodzi ich czas zmienia się z człowieka w krwiopijcę.

Dziewczyna nie ma łatwego życia. Ponieważ zbliża się czas jej przemiany, wokół niej zaczyna się kręcić tłumek zabójczych (dosłownie) adoratorów. Do tego nadopiekuńcza rodzina musi wydawać się koszmarem dla nastolatki. Jednak wkrótce okazuje się, że to najmniejszy problem młodej lamii. Na scenę wkraczają bowiem bojownicy, ludzie, którzy starają się za wszelką cenę wytropić i zniszczyć wampirzą rasę. Poza tym jest jeszcze lady Natasza, która zrobi wszystko, aby przepowiednia dotycząca młodziutkiej Solange nie miała szansy się spełnić.

Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Nie jest to może bardzo wymyślny styl, jednak autorka pisze tę historię z tak niesamowitym wyczuciem, że trudno nie polubić bohaterów dobrych i nie mieć pretensji do złych o to, że przeszkadzają pozostałym w zaznawaniu szczęścia. Ta pełna humoru opowieść z pewnością bardziej spodoba się młodszej części odbiorców, chociażby ze względu na to w jaki sposób ta książka została napisana. Jednak każdy kto sięgnie po tę pozycję nie będzie się nudził, bowiem akcja toczy się wręcz ze strony na stronę.

Dodaj komentarz