Plan – trudny wybór

To miała być niezapomniana przygoda życia. Ostatecznie dostać stypendium na studia w Anglii to nie byle co. Lecz Anna zawsze była uzdolniona. Tak więc zagraniczny wyjazd i podjęcie studiów przed osiemnastką też nie powinno być większym wyzwaniem. Tak więc dziewczyna szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu i zdobywa przyjaciół. Jednym z nich jest Lorcan. Problem pojawia się, gdy w jej życie wkracza ten drugi. Bajecznie bogaty i nieziemsko przystojny Siergiej. Spotykają się na przyjęciu dla najlepszych studentów i to jest początek ich wielkiej miłości. Ostatecznie, która, mając do wyboru studenciaka albo dzianego gościa, nie wybrałaby tego drugiego? Szkoda tylko, że Anna ciągle powtarza, że pieniądze się dla niej nie liczą. Nie brzmi to ani szczerze, ani przekonująco.

Od początku znajomość Anny i Siergieja jest naznaczona kłopotami. Przede wszystkim dlatego, że dziewczyna nie jest jeszcze pełnoletnia, o czym milioner z początku nie wiedział. Może nie jest to jakieś wielkie przestępstwo, jednak może zaważyć na jego karierze. Bądź co bądź jest na świeczniku, a tam ludzie są surowo oceniani. Jednak nawet, kiedy są już po ślubie kłopoty ich nie omijają. Praca Siergieja wiąże się z pewnym ryzykiem, ma on bardzo niebezpiecznych konkurentów, którzy nie cofną się przed niczym, byle tylko pokrzyżować jego plany. Niestety, cierpi też na tym Anna, która o mały włos nie została ofiarą, kiedy włamano się do ich wielkiego domu. Od tego czasu żyje w strachu, że ktoś może ich znów zaatakować. Nie są to jednak jedyne problemy, jakie ma to małżeństwo.

Ogólnie sama powieść jest na prawdę bardzo dobrze napisana. Świetnie skonstruowana fabuła wciąga czytelnika i zatrzymuje go przy książce przez długi czas. Jedyne co mnie uwierało, to zachowanie głównej bohaterki. Już dawno nie miałam do czynienia z tak wkurzającą postacią. Z drugiej strony to świadczy o kunszcie autorki, która potrafiła stworzyć pierwszoplanową postać w taki sposób, że wywołuje w czytającym silne emocje. Ciekawą i dość tajemniczą osobowością jest tu Siergiej. Bajecznie bogaty, mógłby mieć każdą kobietę, a jednak wybiera zwykłą dziewczynę z Polski. Kiedy odkrywamy jego motywy, ciężko jest nawet odczuwać złość, ponieważ wielokrotnie już udowodnił, jak bardzo kocha Annę. Warto też wspomnieć o Lorcanie, który zdaje się być najbardziej poszkodowaną postacią ze wszystkich. Czy jednak nie ma tego na własne życzenie?

  • Fabuła
  • Kreacje postaci
  • Język
3.4

Podsumowując:

Lekko wkurzająca główna bohaterka.

Dodaj komentarz