Pocałunek cienia – trudna lekcja życia

2096461238

Rose jest nierozerwalnie związana z Lissą, czy tego chce czy nie. Jej najlepsza przyjaciółka przywróciła ją z krainy zmarłych, kiedy przed laty obie miały wypadek samochodowy. Poza tym Rose jest dampirem i właśnie przygotowuje się w akademii do pełnienia obowiązków, które nałożyło na nią urodzenie, czyli bycia strażnikiem dla wybranego wampira. W tym przypadku wiadomo już, że pod jej opiekę dostanie się Lissa, ze względu na niezwykłe połączenie umysłów, które umożliwia właśnie tytułowy „pocałunek cienia”. Jednak bycie strażnikiem wampira oznacza całkowite poświęcenie życia drugiej osobie. Nie ma już miejsca na miłość, bowiem nic nie może odwrócić twojej uwagi.

Z tego też, między innymi, powodu Rose ma coraz większe problemy z tym, aby nad sobą zapanować. Nic jednak o tym przyjaciółce nie mówi, wciąż przedkładając jej problemy ponad swoje. Tym sposobem dopiero po długim czasie Lissa dowiaduje się o jej romansie z Dymitrem. Który najwyraźniej zmierza ku, jednak, szczęśliwemu zakończeniu. Nic jednak nie jest trwałe w świecie, w którym niebezpieczeństwo czyha wszędzie, a jedna nieodpowiedzialna i głupia zabawa w elitarny klub, może zmienić obraz całości.

Książka napisana w sumie na równym poziomie co dwie poprzednie. I to mi się podoba, bo przynajmniej wiadomo czego się spodziewać, a poza tym autorka ma dobry styl, więc szkoda by było, gdyby go nagle porzuciła. Ogólnie rzecz biorąc w bardzo dyskretny i subtelny sposób pokazuje zmianę, jaka dokonała się w młodej dziewczynie pod wpływem traumatycznych przeżyć i miłości do swojego mentora. Wplątuje też ją oczywiście w wiele różnych wątków, dzięki czemu książka staje się coraz ciekawsza z każdą przeczytaną stroną.

  • Fabuła
  • Kreacje postaci
  • Język
3.1

Podsumowując:

Nadal interesująca, mimo pewnej powtarzalności.

Dodaj komentarz