Premiera książki „Tron z czaszek” tom 2

Już jutro premiera nowej książki Petera V. Bretta „Tron z czaszek” tom 2!

O KSIĄŻCE
BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”

Pierwsze powieści Petera V. Bretta z przełomowego cyklu o demonach – „Malowany Człowiek”, „Pustynna Włócznia” i „Wojna w Blasku Dnia” – stworzyły nowe standardy dla heroic fantasy. Potężna saga o ludzkości dziesiątkowanej niemal do całkowitej zagłady przez pojawiające się co noc demony oraz o tych, którzy ocaleli i stawiają opór, zapierała dech w piersi czytelników z każdą stroną. Nowy, czwarty tom pt. „Tron z Czaszek” podnosi stawkę, ponieważ akcja zaczyna zmierzać w zaskakującym kierunku.

TREŚĆ

Tron Krasji opustoszał.
Złożony z czaszek poległych w walce dowódców oraz książąt demonów jest nie tylko honorowym siedziskiem przywódcy, lecz także starożytnym artefaktem magicznym, który chroni przed demonami. Z tego tronu Ahmann Jardir miał podbić znany świat i zebrać rozproszonych ludzi w zjednoczoną armię, która powstanie i zakończy raz na zawsze wojnę z demonami.Jednak Arlen Balse, Naznaczony, stanął na drodze Ahmanna i wyzywał go na pojedynek, a Jardir ze względu na honor nie mógł odmówić. Arlen wolał nie ryzykować porażki, dlatego zrzucił ich obu w przepaść. Świat stracił wybawcę, a dla następców otwarła się droga do władzy, co zagroziło konfliktem pomiędzy wolnymi miastami Thesy. Na południu Inevera, pierwsza małżonka Jardira, musi znaleźć sposób, ale powstrzymać następców przed mordowaniem się nawzajem i wciąganiem ludu pustyni w wojnę domową, dopóki jeden z synów Ahmanna nie zdobędzie chwały uprawniającej do przejęcia tronu.

Na północy Leesha i Rojer Bezpalcy próbują przeciw Krasjanom związać sojusz władców Angiers i Miln, zanim będzie za późno. W krzyżowy ogień trafiło księstwo Lakton – bogate i niechronione, gotowe do zdobycia. Przez cały czas otchłańce rosną w siłę, a bez Arlena i Jardira nie ma nikogo wystarczająco potężnego, aby je powstrzymać. Tylko Renna Bales mogła wiedzieć więcej o losach zaginionych mężczyzn, ale ona również zniknęła…

INNI O TWÓRCZOŚCI PETERA V. BRETTA

„Malowany Człowiek”

Jest co podziwiać w pisarstwie Petera Bretta, zwłaszcza błyskotliwy pomysł. Akcja nie zwalnia przez cały czas i pojawia się mnóstwo suspensów. – Terry Brooks Mroczne fantasy z szybką akcją, bardzo ekscytujące. – „The Miami Herald”

„Pustynna Włócznia”

Inspirująca, wymagająca i całkowicie wciągająca lektura, najbardziej znacząca i obrazowa epopeja fantasy od „Władcy Pierścieni” – Paul W.S. Anderson, reżyser „Resident Evil: Afterlife” Wielbicieli epickiej fantasy w tradycji Roberta Jordana i George’a R.R. Martina ucieszy pojawienie się utalentowanego autora wielotomowych sag. – „Library Journal”

„Wojna w Blasku Dnia”

Bardzo wciągająca, pełna akcji i szybkiego tempa – SF Site

[Brett] jest mistrzem w swoim fachu – Tor.com

O AUTORZE

Od dzieciństwa był fanem fantastyki, komiksów i gier fabularnych. W 1995 roku ukończył literaturę angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Buffalo. Następnie spędził ponad dziesięć lat pracując w przemyśle farmaceutycznym. Mieszka w Brooklynie z żoną i córką. Autor najbardziej błyskotliwego fantastycznego debiutu ostatnich lat. Powieścią „The Painted Man” rozpoczął inwazję na księgarskie rynki całego świata. Ledwie się ukazała, a prawa do wydania książki mają już m.in. kraje Ameryki Północnej, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Grecja, Japonia, Rosja, Polska, Czechy i Hiszpania, Węgry, Serbia, Włochy i Turcja. Podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą – pozaszkolną i bez obrazków – był „Hobbit”. Po starszym bracie odziedziczył też komiksy X-Man. Pisarz uważa, że te dwa, z pozoru mało znaczące fakty, ukształtowały jego dorosłe życie.
Oficjalna strona: http://www.petervbrett.com/

Dodaj komentarz