Trylogia Wojna czarownic – niełatwe jest bycie wybraną

Powstało już wiele książek fantasy o wybranych, którzy muszą wypełnić jakąś misję. Jednak trylogia „Wojna czarownic” odróżnia się tym, że główna bohaterka walczy nie tylko ze swoimi przeciwnikami, lecz także z samą sobą. I to właśnie walka przeciwko ciemnej stronie własnej osobowości będzie najcięższym zadaniem w jej krótkim, lecz intensywnym życiu.

„Klan wilczycy”
Tom pierwszy trylogii „Wojna czarownic”.
Anáid, zwykła czternastolatka, mieszka z matką w małej miejscowości gdzieś w Pirenejach. Selene, rudowłosa czarownica Omar, ukrywa się tam przed czarownicami Odish. Ona ma do tego szczególne powody, gdyż wszyscy przypuszczają, że to matka Anáid jest wybraną. Nikt się jednak nie domyśla, która z nich jest nią na prawdę. Kiedy więc nagle Selene znika, wszyscy są przekonani, że opowiedziała się po ciemnej stronie mocy (jakkolwiek źle to brzmi : D). A jednak ta ekscentryczna czarodziejka ma nieco inne plany, o których lepiej, żeby nikt nie wiedział. Wtedy też dziewczyna poznaje wielką rodzinną tajemnicę, skrywaną przed nią do tego czasu.

„Lodowa pustynia”
Tom drugi trylogii „Wojna czarownic”.
Aby uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa wybrana musi zniknąć w samym środku swojego przyjęcia urodzinowego. Co tym razem wymyśliła jej szalona matka? Selene zabiera Anáid w daleką podróż, której celu nie zdradza. Przy okazji tej wyprawy zdradza córce kilka z licznych tajemnic skrywających do tej pory jej przeszłość. Młoda czarownica ma okazję dowiedzieć się, kim był jej ojciec i co jej matka robiła na dalekiej i zimnej Północy. O tym wszystkim wybrana musi się dowiedzieć, by mogła stawić czoła swemu przeznaczeniu. Ostateczne rozstrzygnięcie konfliktu jest już blisko…

„Przekleństwo Odi”
Tom trzeci trylogii „Wojna czarownic”.
Anáid posiadła wiedzę o swoim dziedzictwie, o tym, jak wyglądały jej narodziny. Jest wybranką obdarzoną niewyobrażalną wręcz mocą, ponieważ w jej żyłach płynie krew zarówno tych dobrych, czarownic Omar, jak i tych złych – Odish. Nie minie dużo czasu, odkąd wybranka pozna swojego ojca, kiedy zbuntuje się i porzuci tych, którzy do tej pory byli jej przewodnikami w tym zwariowanym świecie. Poczucie bezsilności, traktowanie jej jak marionetki, to wszystko przyczyni się do tego, że dziewczyna oszuka najbliższe jej osoby i ucieknie w manipulanckie ręce swojej babki, Lodowej Damy. Wkrótce okaże się, że Anáid z jednej pułapki wpadła w jeszcze gorszą. Powoli staje się więc swoim największym wrogiem, a jednocześnie kimś, kogo Omar obawiają się najbardziej: rozkapryszoną, egoistyczną, zapatrzoną w siebie czarownicą. Walcząc z siłami ciemności, dziewczyna przekona się, że największe zagrożenie dla niej stanowią nie tyle siły ciemności, co jej własna ciemna strona…

Trylogia „Wojna czarownic” to świat kobiet. Każda z nich jest inna, lecz wszystkie są silne i niezależne. Stanowią niezwykłą społeczność, będąc dla siebie nawzajem wsparciem. Nie ma tam za bardzo miejsca dla facetów, jeśli nawet się jakiś pojawia, to raczej jako przelotna przygoda, niż ktoś na stałe. Porywająca historia, wyraziście zarysowane postaci, przepiękna sceneria, w której rozgrywają się wydarzenia – wszystko to stanowi o kunszcie autorki i niezwykłości jej dzieła. Jest to trylogia stanowiąca idealną odskocznię od tego, co teraz proponuje nam literatura: żadnych facetów, żadnych kiepskich romansów. Tylko silne, współczesne kobiety. Książka sama bowiem osadzona jest w realiach współczesności, opowiada jednak o pradawnych zatargach, a także opisuje co nieco z przeszłości matki głównej bohaterki. Ogólnie rzecz biorąc, książka jest napisana lekkim i przyjemnym stylem i warta jest polecenia tym, którzy szukają rozrywki wśród kobiet, które dobrze wiedzą, czego chcą.

Kupić można tutaj. Niestety tylko część druga. : (

Dodaj komentarz