Air Babylon – czy na pewno chcecie to wszystko wiedzieć?

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze sobie myślałam, że praca w obsłudze samolotu musi być jedną z najlepszych. Zwiedzanie świata, loty samolotem i jeszcze dostajesz za to pieniądze. Po przeczytaniu książki „Air Babylon” przyznaję, że mój pogląd na tę pracę definitywnie zmienił się na gorsze. Co prawda nie wierzę w jakieś 90% tego, co jest w tej książce opisane, mimo to, akurat sprzątanie po pasażerach nie jest tym, czym chciałabym się zajmować. Cóż, jak wszystko, tak i ta praca ma swoje plusy ujemne i plusy dodatnie. Zostawmy jednak pracę stewardessy i skupmy się na książce.

Wszystkie te sytuacje, które są w niej opisane, prawdziwe czy nie, jedne śmieszą, inne wzruszają, a jeszcze inne jedynie wywołują skrajne obrzydzenie. Niektóre są tak nieprawdopodobne, że aż ciężko jest uwierzyć, że ktokolwiek mógłby zrobić coś takiego. Autorce udało się w dwudziestu czterech godzinach umieścić tyle wypadków, które zapewne normalnie dzieją się przez rok. Nie wierzę też, że wszystkiego tego dowiedziała się tak po prostu pytając pracowników lotniska. A oni na pewno chętnie opowiedzieli jej swoje tajemnice, zdradzając jak traktują pasażerów. Trzeba mimo wszystko wziąć to wszystko z przymrużeniem oka. Ostatecznie każdy z nas lubi słuchać opowieści. Im pikantniejszych tym lepiej. Prawda?

Tym bardziej, że styl autorki jest po prostu niesamowity. Kiedy czyta się tę książkę, nie sposób jest się od niej oderwać choć na chwilę, tak bardzo potrafi przykuć uwagę czytelnika. Niesamowite, w jaki sposób zostają opisane te wszystkie zabawne, czasem nieprzyjemne sytuacje. I jeszcze udało jej się wpleść w to wszystko wątek romansu pomiędzy menadżerem a jedną z pracownic pokładowych. Swoją drogą, wybaczcie, ale postać, która opowiadam nam o życiu na lotnisku jest chyba najbardziej niewiarygodna ze wszystkich. Nikt z własnej woli nie przedstawiłby się w takim świetle, jak to uczynił rzeczony menedżer. Mimo tej jednej wielkiej fikcji literackiej, szczerze polecam „Air Babylon”. Ta książka to świetny sposób na relaks, a także całkiem spora ilość bardzo dobrze napisanej powieści.

  • Fabuła
  • Kreacje postaci
  • Język
3.4

Podsumowując:

Historia może i zmyślona, ale świetnie napisana. 😉

Dodaj komentarz